Spor ve Genel Başarılarımız

CENT KOLEJİ VE SPOR

Spor okulumuzda bir gelenek halini almıştır. Basketbol ve hentbolda alınan dünya dereceleri; yüzme ve eskrimde alınan Türkiye dereceleri, her zaman gururumuz olmuştur.

2007 yılında kurulan ve sporcularının tamamını öğrencilerimizin oluşturduğu Cent Koleji Spor Kulübü ile Hentbol Erkek Takımı'mız ulaşılması zor dereceler elde etmiştir. Cent Koleji hentbol branşında hem okul hem de kulüp olarak Türkiye'nin en başarılı ve iddialı kurumlarından biri haline gelmiştir. Bazı başarılarımız,

4 kez Liseler Türkiye Şampiyonluğu (2006, 2011, 2013, 2015)

2 kez Liseler Türkiye İkinciliği (2009, 2012)

8 kez Liseler İstanbul Şampiyonluğu (2006, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015)

1 kez Ortaokullar Türkiye İkinciliği (2008)

2 kez Türkiye 1. Lig Şampiyonluğu (2011, 2012)

2 kez Gençler Türkiye Şampiyonluğu (2012, 2016)

1 kez Yıldızlar Türkiye Şampiyonluğu (2014)

1 kez Yıldızlar Türkiye İkinciliği (2010)

2 kez Küçükler Türkiye Şampiyonluğu (2010, 2012)

Basketbolda ise,

1 kez Liseler Dünya İkinciliği (1999)

1 kez Liseler Türkiye Şampiyonluğu (1999)

1 kez Liseler Türkiye İkinciliği (1998)

Mezun olan sporcu öğrencilerimiz her sene çok önemli üniversitelerden başarı bursu kazanarak çeşitli fakültelerde öğrenim hayatlarına devam etmektedirler.

 

 

 

 

2018 - 2019    İngilizce Cambridge Distinctive School Ödülü

                       Eskrim Epe Yıldız Erkekler İstanbul Şampiyonu   

                       Eskrim Kılıç Yıldız Kızlar İstanbul Üçüncüsü

                       Eskrim Kılıç Küçük Kızlar İstanbul Üçüncüsü

                       Yüzme Küçük Kızlar Sarıyer İlçesi Üçüncüsü                  


2017 - 2018    Tiyatro PAM Liselerarası Tiyatro Yarışması Övgüye Değer Oyuncu                                                                   Ödülleri ve Jüri Özel Ödülü                       


2016 - 2017    Matematik Kanada Waterloo Üniversitesi Education Centre of Computing and                                                Mathematics Competition Birincisi    

                       Model United Nations En İyi Delege Ödülü

                           Eskrim Kılıç Genç Erkekler İstanbul Birincisi

                       Satranç Genç Erkekler Sarıyer İlçesi İkincisi

                       Masa Tenisi Yıldız Erkekler Sarıyer İlçesi Üçüncüsü

                       Yüzme Küçük Kızlar Sarıyer İlçesi Üçüncüsü

                       Tiyatro PAM Liselerarası Tiyatro Yarışması En İyi Kostüm Ödülü

 

2015 - 2016    Eskrim Yıldız Kızlar İstanbul İkincisi

                       Şiir Çanakkale Konulu Şiir Yarışması Sarıyer İlçesi Birincisi

                       Satranç Genç Erkekler Sarıyer İlçesi İkincisi

 

2014 - 2015    Hentbol Genç Erkekler İstanbul Şampiyonu (Üst üste 12. Final)

                       Hentbol Genç Erkekler Türkiye Şampiyonu

                       Tenis Genç Kızlar İstanbul Beşincisi

                       Tenis Genç Kızlar Türkiye Yarı Finaller Birincisi 

                       Eskrim Flöre Genç Erkekler Türkiye Üçüncüsü

                       Satranç Genç Erkekler Sarıyer İlçesi İkincisi

                       Resim Cumhuriyet Konulu Resim Yarışması Sarıyer İlçesi Üçüncüsü

                       Kompozisyon 23 Nisan Konulu Kompozisyon Yarışması Sarıyer İlçesi Mansiyon Ödülü

                       Şiir Trafik Konulu Şiir Yarışması Sarıyer İlçesi Üçüncüsü

                       Atletizm Küçük Kızlar Sarıyer İlçesi Üçüncüsü

                       Taksim - Bebek Rotary Tiyatro Ödülleri En İyi Yard. Kadın Oyuncu

                       Taksim - Bebek Rotary Tiyatro Ödülleri Jüri Özendirme Ödülü

                       Taksim - Bebek Rotary Tiyatro Ödülleri Jüri Özendirme Ödülü (Cent Perküsyon Grubu)

 

2013 - 2014    Hentbol Genç Erkekler İstanbul Şampiyonu 

                       Hentbol Genç Erkekler Türkiye Dördüncüsü

                       Masa Tenisi Yıldız Erkekler Sarıyer İlçesi Üçüncüsü

                       Taksim - Bebek Rotary Tiyatro Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu

                       Taksim - Bebek Rotary Tiyatro Ödülleri En İyi Yard. Erkek Oyuncu

                       Taksim - Bebek Rotary Tiyatro Ödülleri En İyi Kostüm Ödülü

 

2012 – 2013    Hentbol Genç Erkekler İstanbul Şampiyonu 

                       Hentbol Genç Erkekler Türkiye Şampiyonu

                       Model United Nations Mansiyon Ödülü

                    

2011 – 2012    Hentbol Genç Erkekler İstanbul Şampiyonu

                       Hentbol Genç Erkekler Türkiye İkincisi

                       Model United Nations En İyi Delege Ödülü

                       Model United Nations Mansiyon Ödülü

                       Masa Tenisi Küçük Kızlar Sarıyer İlçesi Üçüncüsü

            Masa Tenisi Yıldız Erkekler Sarıyer İlçesi Üçüncüsü

                       Masa Tenisi Yıldız Kızlar Sarıyer İlçesi İkincisi

 

2010 – 2011    Hentbol Genç Erkekler İstanbul Şampiyonu

                       Hentbol Genç Erkekler Türkiye Şampiyonu

                       Eskrim Epe Genç Erkekler Türkiye Üçüncüsü

                       Bilgi Yarışması Gençler Sarıyer İlçesi Birincisi

                       Masa Tenisi Küçük Kızlar Sarıyer İlçesi Üçüncüsü

                       Masa Tenisi Yıldız Kızlar Sarıyer İlçesi Üçüncüsü

 

2009 – 2010    Hentbol Genç Erkekler İstanbul Şampiyonu

 

2008 – 2009    Hentbol Yıldız Erkekler İstanbul Üçüncüsü

                       Hentbol Genç Erkekler İstanbul İkincisi

                       Hentbol Genç Erkekler Türkiye İkincisi

 

2007 – 2008    Hentbol Yıldız Erkekler İstanbul Şampiyonu

                       Hentbol Yıldız Erkekler Türkiye İkincisi

                       Hentbol Genç Erkekler İstanbul İkincisi

 

2006 – 2007    Hentbol Yıldız Erkekler İstanbul Şampiyonu

                       Hentbol Yıldız Erkekler Türkiye Dördüncüsü

                       Hentbol Genç Erkekler İstanbul Şampiyonu

 

2005 – 2006    Hentbol Genç Erkekler İstanbul Şampiyonu

                       Hentbol Genç Erkekler Türkiye Şampiyonu

                       Hentbol Genç Erkekler ISF Dünya Sekizincisi

                       UNESCO SEMEP Kentini Keşfet Projesi En İyi Etüt Ödülü

            MEM Yürüyüş Müsabakaları Sarıyer İlçesi Birincisi

 

2004 – 2005    Eskrim Flöre Yıldız Kızlar Türkiye İkincisi

            Hentbol Küçük Erkekler İstanbul Şampiyonu

            Hentbol Genç Erkekler İstanbul İkincisi

                       Masa Tenisi Yıldız Erkekler Sarıyer İlçesi İkincisi

                       Masa Tenisi Genç Erkekler Sarıyer İlçesi Birincisi

 

2003 – 2004    Hentbol Genç Erkekler İstanbul İkincisi

                       MEM Bando İstanbul Üçüncüsü

                       Masa Tenisi Genç Erkekler Sarıyer İlçesi Birincisi

                       MEM Yürüyüş Müsabakaları Sarıyer İlçesi İkincisi

                       Çevre Eğitim ve Uygulama Projesi Başarı Ödülü

 

2002 – 2003    Eskrim Epe Genç Kızlar İstanbul Şampiyonu

                       Eskrim Epe Genç Kızlar Türkiye Üçüncüsü

                       Hentbol Genç Erkekler İstanbul Üçüncüsü

 

2001 – 2002    Hentbol Genç Erkekler İstanbul Üçüncüsü

 

1999 - 2000    Kompozisyon Trafik Kazaları Önlenmesi Konulu Yarışması Türkiye Geneli Mansiyon Ödülü

                       Kompozisyon 19 Mayıs Konulu Sarıyer İlçesi Kompozisyon Birincisi

                       Şiir 19 Mayıs Konulu Sarıyer İlçesi Şiir Birincisi

 

1998 – 1999    Basketbol Genç Erkekler ISF Dünya İkincisi

                       Basketbol Genç Erkekler Türkiye Şampiyonu

 

1997 – 1998    Basketbol Genç Erkekler Türkiye İkincisi

                       Hentbol Küçük Erkekler İstanbul Üçüncüsü

                       Hentbol Yıldız Erkekler İstanbul Üçüncüsü

 

1994 – 1995    Basketbol Genç Erkekler Türkiye Üçüncüsü

                       Çevre Eğitim ve Uygulama Projesi - Bakanlık Tarafından Çevre Beratı

 

1993 – 1994    Hentbol Genç Kızlar İstanbul Üçüncüsü

                       Bilgi Yarışması Gençler Sarıyer İlçesi Birincisi

 

1992 – 1993    Hentbol Yıldız Erkekler İstanbul İkincisi

                       Hentbol Yıldız Kızlar İstanbul İkincisi

            Hentbol Genç Erkekler İstanbul İkincisi

 

1991 – 1992    Hentbol Küçük Erkekler İstanbul İkincisi

 

CENT KOLEJİ SPOR KULÜBÜ BAŞARILARIMIZ

2015 - 2016 SEZONU

Genç Erkekler - İstanbul Şampiyonu

Genç Erkekler – Türkiye Şampiyonu

 

2014 - 2015 SEZONU

Genç Erkekler - İstanbul Şampiyonu

Genç Erkekler - Türkiye Üçüncüsü

 

2013 - 2014 SEZONU

Yıldız Erkekler - İstanbul Şampiyonu

Yıldız Erkekler - Türkiye Şampiyonu

Genç Erkekler  - İstanbul Şampiyonu

Genç Erkekler  - Türkiye Üçüncüsü

Genç Erkekler  - Cumhuriyet Kupası Şampiyonu

 

2012 – 2013 SEZONU

Yıldız Erkekler  – İstanbul Şampiyonu

Yıldız Erkekler  – Türkiye Üçüncüsü

Genç Erkekler   – İstanbul İkincisi

Genç Erkekler B –İstanbul Dördüncüsü

Genç Erkekler   – Türkiye Dördüncüsü

Büyük Erkekler – İstanbul Şampiyonu

 

2011 – 2012 SEZONU

Küçük Erkekler – İstanbul İkincisi

Küçük Erkekler – Türkiye Şampiyonu

Yıldız Erkekler  – İstanbul Şampiyonu

Yıldız Erkekler B – İstanbul Üçüncüsü

Genç Erkekler  – İstanbul Şampiyonu

Genç Erkekler B – İstanbul İkincisi

Genç Erkekler  – Türkiye Şampiyonu

Türkiye 1. Lig  – Türkiye Şampiyonu

 

2010 – 2011 SEZONU

Yıldız Erkekler – İstanbul Şampiyonu

Genç Erkekler  – İstanbul Şampiyonu

Türkiye 1. Lig  – Türkiye Şampiyonu

 

2009 – 2010 SEZONU

Küçük Erkekler – İstanbul Şampiyonu

Küçük Erkekler – Türkiye Şampiyonu

Yıldız Erkekler  – İstanbul Şampiyonu

Yıldız Erkekler  – Türkiye İkincisi

Genç Erkekler   – İstanbul İkincisi

 

2008 – 2009 SEZONU

Küçük Erkekler – İstanbul Şampiyonu

Yıldız Erkekler  –  İstanbul İkincisi

Yıldız Erkekler  –  Türkiye Dördüncüsü