Spor ve Genel Başarılar

Spor ve Genel Başarılar

Spor okulumuzda bir gelenek halini almıştır. Basketbol ve hentbolda alınan dünya dereceleri; yüzme ve eskrimde alınan Türkiye dereceleri, her zaman gururumuz olmuştur.

2007 yılında kurulan ve sporcularının tamamını öğrencilerimizin oluşturduğu Cent Koleji Spor Kulübü ile Hentbol takımlarımız ulaşılması zor dereceler elde etmiştir. Cent Koleji hentbol branşında hem okul hem de kulüp olarak Türkiye'nin en başarılı ve iddialı kurumlarından biri haline gelmiştir. Bazı başarılarımız,

5 kez Liseler Türkiye Şampiyonluğu (2006, 2011, 2013, 2015, 2024)
3 kez Liseler Türkiye İkinciliği (2009, 2012, 2023)
10 kez Liseler İstanbul Şampiyonluğu (2006, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2023, 2024)
1 kez Ortaokullar Türkiye İkinciliği (2008)
2 kez Türkiye 1. Lig Şampiyonluğu (2011, 2012)
2 kez Gençler Türkiye Şampiyonluğu (2012, 2016)
1 kez Yıldızlar Türkiye Şampiyonluğu (2014)
1 kez Yıldızlar Türkiye İkinciliği (2010)
2 kez Küçükler Türkiye Şampiyonluğu (2010, 2012)

Basketbolda ise,
1 kez Liseler Dünya İkinciliği (1999)
1 kez Liseler Türkiye Şampiyonluğu (1999)
1 kez Liseler Türkiye İkinciliği (1998)

Mezun olan sporcu öğrencilerimiz her sene çok önemli üniversitelerden başarı bursu kazanarak çeşitli fakültelerde öğrenim hayatlarına devam etmektedirler.

2023 - 2024
Hentbol Genç Kızlar İstanbul Şampiyonu
Hentbol Genç Kızlar Türkiye Şampiyonu
Yüzme Yıldız Erkekler 4*200 Serbest Bayrak İstanbul İkincisi
Yüzme Yıldız Erkekler 4*100m Karışık Bayrak İstanbul Üçüncüsü
Yüzme Yıldız Erkekler 4*100m Serbest Bayrak İstanbul İkincisi
Yüzme Yıldız Erkekler 100m Serbest İstanbul İkincisi

Eskrim Epe Yıldız Erkekler Türkiye Üçüncüsü
Eskrim Epe 
Yıldız Erkekler İstanbul İkincisi

2022 - 2023
Hentbol 
Genç Kızlar İstanbul Şampiyonu
Hentbol Genç Kızlar Türkiye İkincisi

Yüzme Küçük Erkekler 100m Serbest İstanbul Şampiyonu
Yüzme Küçük Erkekler 50m Serbest İstanbul Şampiyonu
Yüzme Küçük Erkekler 100m Sırtüstü İstanbul Şampiyonu
Yüzme Küçük Erkekler 50m Kelebek İstanbul İkincisi
Yüzme Yıldız Kızlar 200m Kurbağalama İstanbul Şampiyonu
Yüzme Yıldız Kızlar 100m Kurbağalama İstanbul Şampiyonu 
Yüzme Yıldız Kızlar 50m Kurbağalama İstanbul İkincisi
Yüzme Genç Erkekler Sarıyer İlçe Takım Üçüncüsü
Yüzme Yıldız Erkekler Sarıyer İlçe Takım Üçüncüsü
Yüzme Yıldız Kızlar Sarıyer İlçe Takım İkincisi
Satranç Yıldızlar Bireysel Sarıyer İlçe Şampiyonu
Satranç Yıldızlar Sarıyer İlçe Takım Üçüncüsü

Basketbol Genç Erkekler Sarıyer İlçe İkincisi

İngilizce Cambridge 2022 Distinctive School Ödülü

2021 - 2022
İngilizce Cambridge 2021 Distinctive School Ödülü
Basketbol Yıldız Erkekler Türkiye Gruplar Birincisi

Basketbol Yıldız Erkekler İstanbul İkincisi
Eskrim Kılıç Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonu
Eskrim Kılıç Yıldız Kızlar İstanbul Şampiyonu

Yüzme Küçük Erkekler 50m Sırtüstü İstanbul İkincisi
Yüzme Küçük Erkekler 200m Serbest İstanbul Dördüncüsü
Satranç Küçükler Sarıyer İlçe Birincisi

Kompozisyon 29 Ekim Konulu - Sarıyer İlçe Birincisi

2019 - 2020 
İngilizce Cambridge 2019 Distinctive School Ödülü
Eskrim Kılıç Küçük Kızlar İstanbul Şampiyonu
İngilizce Readasaurs Reading - Speaking Yarışması Ortaokullar Türkiye Üçüncüsü

2018 - 2019   
İngilizce Cambridge 2018 Distinctive School Ödülü
Eskrim Epe Yıldız Erkekler İstanbul Şampiyonu   
Eskrim Kılıç Yıldız Kızlar İstanbul Üçüncüsü
Eskrim Kılıç Küçük Kızlar İstanbul Üçüncüsü
Yüzme Küçük Kızlar Sarıyer İlçe Takım Üçüncüsü                  

2017 - 2018   
Tiyatro PAM Liselerarası Tiyatro Yarışması Övgüye Değer Oyuncu Ödülleri ve Jüri Özel Ödülü                       

2016 - 2017    
Matematik Kanada Waterloo Üniversitesi Education Centre of Computing and Mathematics Competition Birincisi    
Model United Nations En İyi Delege Ödülü
Eskrim Kılıç Genç Erkekler İstanbul Şampiyonu
Satranç Genç Erkekler Sarıyer İlçe İkincisi
Masa Tenisi Yıldız Erkekler Sarıyer İlçe Üçüncüsü
Yüzme Küçük Kızlar Sarıyer İlçe Takım Üçüncüsü
Tiyatro PAM Liselerarası Tiyatro Yarışması En İyi Kostüm Ödülü

2015 - 2016   
Eskrim Yıldız Kızlar İstanbul İkincisi
Şiir Çanakkale Konulu - Sarıyer İlçe Birincisi
Satranç Genç Erkekler Sarıyer İlçe İkincisi

2014 - 2015   
Hentbol Genç Erkekler İstanbul Şampiyonu (Üst üste 12. Final)
Hentbol Genç Erkekler Türkiye Şampiyonu
Tenis Genç Kızlar İstanbul Beşincisi
Tenis Genç Kızlar Türkiye Yarı Finaller Birincisi 
Eskrim Flöre Genç Erkekler Türkiye Üçüncüsü
Satranç Genç Erkekler Sarıyer İlçe İkincisi
Resim Cumhuriyet Konulu - Sarıyer İlçe Üçüncüsü
Kompozisyon 23 Nisan Konulu - Sarıyer İlçe Mansiyon Ödülü
Şiir Trafik Konulu Şiir - Sarıyer İlçe Üçüncüsü
Atletizm Küçük Kızlar Sarıyer İlçe Üçüncüsü
Taksim - Bebek Rotary Tiyatro Ödülleri En İyi Yard. Kadın Oyuncu
Taksim - Bebek Rotary Tiyatro Ödülleri Jüri Özendirme Ödülü
Taksim - Bebek Rotary Tiyatro Ödülleri Jüri Özendirme Ödülü (Cent Perküsyon Grubu)

2013 - 2014    
Hentbol Genç Erkekler İstanbul Şampiyonu 
Hentbol Genç Erkekler Türkiye Dördüncüsü
Masa Tenisi Yıldız Erkekler Sarıyer İlçe Üçüncüsü
Taksim - Bebek Rotary Tiyatro Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu
Taksim - Bebek Rotary Tiyatro Ödülleri En İyi Yard. Erkek Oyuncu
Taksim - Bebek Rotary Tiyatro Ödülleri En İyi Kostüm Ödülü

2012 – 2013    
Hentbol
 Genç Erkekler İstanbul Şampiyonu 

Hentbol Genç Erkekler Türkiye Şampiyonu
Model United Nations Mansiyon Ödülü

2011 – 2012   
Hentbol Genç Erkekler İstanbul Şampiyonu
Hentbol Genç Erkekler Türkiye İkincisi
Model United Nations En İyi Delege Ödülü
Model United Nations Mansiyon Ödülü
Masa Tenisi Küçük Kızlar Sarıyer İlçe Üçüncüsü
Masa Tenisi Yıldız Erkekler Sarıyer İlçe Üçüncüsü
Masa Tenisi Yıldız Kızlar Sarıyer İlçe İkincisi

2010 – 2011    
Hentbol Genç Erkekler İstanbul Şampiyonu

Hentbol Genç Erkekler Türkiye Şampiyonu
Eskrim Epe Genç Erkekler Türkiye Üçüncüsü
Bilgi Yarışması Gençler Sarıyer İlçe Birincisi
Masa Tenisi Küçük Kızlar Sarıyer İlçe Üçüncüsü
Masa Tenisi Yıldız Kızlar Sarıyer İlçe Üçüncüsü

2009 – 2010    
Hentbol Genç Erkekler İstanbul Şampiyonu

2008 – 2009    
Hentbol 
Yıldız Erkekler İstanbul Üçüncüsü

Hentbol Genç Erkekler İstanbul İkincisi
Hentbol Genç Erkekler Türkiye İkincisi

2007 – 2008    
Hentbol Yıldız Erkekler İstanbul Şampiyonu

Hentbol Yıldız Erkekler Türkiye İkincisi
Hentbol Genç Erkekler İstanbul İkincisi

2006 – 2007    
Hentbol Yıldız Erkekler İstanbul Şampiyonu

Hentbol Yıldız Erkekler Türkiye Dördüncüsü
Hentbol Genç Erkekler İstanbul Şampiyonu

2005 – 2006    
Hentbol Genç Erkekler İstanbul Şampiyonu

Hentbol Genç Erkekler Türkiye Şampiyonu
Hentbol Genç Erkekler ISF Dünya Sekizincisi
UNESCO SEMEP Kentini Keşfet Projesi En İyi Etüt Ödülü
MEM Yürüyüş Müsabakaları Sarıyer İlçe Birincisi

2004 – 2005    
Eskrim Flöre Yıldız Kızlar Türkiye İkincisi

Hentbol Küçük Erkekler İstanbul Şampiyonu
Hentbol Genç Erkekler İstanbul İkincisi
Masa Tenisi Yıldız Erkekler Sarıyer İlçe İkincisi
Masa Tenisi Genç Erkekler Sarıyer İlçe Birincisi

2003 – 2004    
Hentbol Genç Erkekler İstanbul İkincisi

MEM Bando İstanbul Üçüncüsü
Masa Tenisi Genç Erkekler Sarıyer İlçe Birincisi
MEM Yürüyüş Müsabakaları Sarıyer İlçe İkincisi
Çevre Eğitim ve Uygulama Projesi Başarı Ödülü

2002 – 2003   
Eskrim Epe
 Genç Kızlar İstanbul Şampiyonu

Eskrim Epe Genç Kızlar Türkiye Üçüncüsü
Hentbol Genç Erkekler İstanbul Üçüncüsü

2001 – 2002    
Hentbol 
Genç Erkekler İstanbul Üçüncüsü

1999 - 2000    
Kompozisyon 
Trafik Kazaları Önlenmesi Konulu - Türkiye Geneli Mansiyon Ödülü

Kompozisyon 19 Mayıs Konulu - Sarıyer İlçe Birincisi
Şiir 19 Mayıs Konulu - Sarıyer İlçe Birincisi

1998 – 1999    
Basketbol Genç Erkekler ISF Dünya İkincisi

Basketbol Genç Erkekler Türkiye Şampiyonu

1997 – 1998    
Basketbol Genç Erkekler Türkiye İkincisi

Hentbol Küçük Erkekler İstanbul Üçüncüsü
Hentbol Yıldız Erkekler İstanbul Üçüncüsü

1994 – 1995    
Basketbol Genç Erkekler Türkiye Üçüncüsü

Çevre Eğitim ve Uygulama Projesi - Çevre ve Orman Bakanlığı Tarafından Çevre Beratı

1993 – 1994    
Hentbol Genç Kızlar İstanbul Üçüncüsü

Bilgi Yarışması Gençler Sarıyer İlçe Birincisi

1992 – 1993    
Hentbol Yıldız Erkekler İstanbul İkincisi

Hentbol Yıldız Kızlar İstanbul İkincisi
Hentbol Genç Erkekler İstanbul İkincisi

1991 – 1992    
Hentbol Küçük Erkekler İstanbul İkincisi

CENT KOLEJİ SPOR KULÜBÜ BAŞARILARIMIZ;

2015 - 2016 Sezonu
Genç Erkekler - İstanbul Şampiyonu
Genç Erkekler – Türkiye Şampiyonu

2014 - 2015 Sezonu
Genç Erkekler - İstanbul Şampiyonu
Genç Erkekler - Türkiye Üçüncüsü

2013 - 2014 Sezonu
Yıldız Erkekler - İstanbul Şampiyonu
Yıldız Erkekler - Türkiye Şampiyonu
Genç Erkekler  - İstanbul Şampiyonu
Genç Erkekler  - Türkiye Üçüncüsü
Genç Erkekler  - Cumhuriyet Kupası Şampiyonu

2012 – 2013 Sezonu
Yıldız Erkekler  – İstanbul Şampiyonu
Yıldız Erkekler  – Türkiye Üçüncüsü
Genç Erkekler   – İstanbul İkincisi
Genç Erkekler B –İstanbul Dördüncüsü
Genç Erkekler   – Türkiye Dördüncüsü
Büyük Erkekler – İstanbul Şampiyonu

2011 – 2012 Sezonu
Küçük Erkekler – İstanbul İkincisi
Küçük Erkekler – Türkiye Şampiyonu
Yıldız Erkekler  – İstanbul Şampiyonu
Yıldız Erkekler B – İstanbul Üçüncüsü
Genç Erkekler  – İstanbul Şampiyonu
Genç Erkekler B – İstanbul İkincisi
Genç Erkekler  – Türkiye Şampiyonu
Türkiye 1. Lig  – Türkiye Şampiyonu

2010 – 2011 Sezonu
Yıldız Erkekler – İstanbul Şampiyonu
Genç Erkekler  – İstanbul Şampiyonu
Türkiye 1. Lig  – Türkiye Şampiyonu

2009 – 2010 Sezonu
Küçük Erkekler – İstanbul Şampiyonu
Küçük Erkekler – Türkiye Şampiyonu
Yıldız Erkekler  – İstanbul Şampiyonu
Yıldız Erkekler  – Türkiye İkincisi
Genç Erkekler   – İstanbul İkincisi

2008 – 2009 Sezonu
K
üçük Erkekler – İstanbul Şampiyonu
Yıldız Erkekler  –  İstanbul İkincisi
Yıldız Erkekler  –  Türkiye Dördüncüsü